ERZURUM VALİSİ SAYIN OKAY MEMİŞ' İN ZİYARETLERİ
 
Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, bazı incelemelerde bulunmak üzere İlçemizi ziyaret etti. İlçemizde bulunan tarihi, turistik mekânlar tarım ve hayvancılık merkezleri ziyaret edildi.
Program kapsamında İlimiz Valisi Okay Memiş’e İl Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir UZUN ve kurum müdürleri eşlik etti. İlçemiz Kaymakamı Hakan ŞEKER ve Belediye Başkanı M. Halis ÖZSOY  kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Memiş, İlçemizdeki yatırımlar hakkında bilgi alarak ilk olarak Fatma CANBAŞ tarafından işletilen Uzundere Çiçekçilik ziyaret edilerek Altınçanak Mahallesinde DAP İdaresi tarafından kurulan seraları ve TKDK desteğiyle yaptırılan büyükbaş hayvan çiftliğini gezdi.
Akabinde mimari özellikleri ile dikkat çeken “Öşkvank” kilisesini ziyaret eden Vali Memiş, kilisede yapılan çalışmaları inceleyerek gerekli bilgileri yetkililerden aldı.
 Tortum Gölünde yapılan KUDAKA destekli Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan Tortum Gölü Cam Seyir Terası projesini inceleyen Vali Memiş, Erzurum turizmi için projenin önemine dikkat çekerek çok talep görecek bir alan haline geleceğini belirtti.
Program devamında Tortum Şelalesi, Tekne gezisi, Yedigöller ve esnaf ziyaretleri sonrasında yaptığı incelemelerin ardından Vali Memiş İlçemizden ayrıldı.