Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında İlçemiz Özcan Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.
            Özcan Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarının açılışını, Kaymakamımız Mehmet Emin TAŞÇI, Belediye Başkanımız M. Halis ÖZSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim YILMAZ ve Özcan Ortaokulu Müdürü Adem UYGUN birlikte  yaptı. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının, öğrencilerin ve halkın da yer aldığı fuarda birbirinden ilginç projeler yer aldı. Fuar kapsamında 2 öğretmenin danışmanlığında 50 öğrencinin hazırladığı birbirinden güzel 30 proje sergilendi. Fuardaki projeleri gezen ziyaretçiler, fuar alanını ve yapılan projeleri beğendi.
 
Kaymakamımız Mehmet Emin TAŞÇI yaptığı konuşmada; öğrencilerin hazırladıkları projeleri çok anlamlı bulduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz güncel hayatta soyut düşüncelerini bu proje kapsamında somut hale getirmeleri, hem kendileri hem de ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Ülke genelinde hayata geçirilen bu proje ile geleceğin mucitlerini ortaya çıkarmak mümkün olabilir. Bu tür çalışmaların öğrencileri bilimsel çalışmaya yönlendirdiğini "Gençliğimizin faydalı uğraşlar içinde olduğunu gördükçe, geleceğimiz ve gençliğimiz adına umutlanıyorum. Kaymakamlık olarak gençlere yaptığımız yatırımları geleceğimize yapılan yatırımlar olarak görüyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençliğimizin her zaman yanında olarak onlara destek olmaya devam edeceğiz.  Özcan Ortaokulunun idareci, öğretmen ve  öğrencilerinin yürüttükleri projelerden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
           Proje Danışman Öğretmenleri Celal BAKIR ve Ümmügülsüm ÖMÜR, yaklaşık 4 aylık bir süre zarfında projelerin hazırlandığını ifade ederek, "Okulumuzun 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu bu projelerin hazırlanma sürecinde öğrencilerimiz yoğun bir grup çalışması yaparak, gerçek anlamda birlikte çalışma işbirliği gibi davranışları edindiler." dedi. Fuarda Teknoloji Tasarım Öğretmeni Büşra İPTAŞ’ın ve Görsel Sanatlar öğretmeni Yıldız DOĞANAY ‘ ın öğrencilere hazırlattığı ürünler de dikkat çekti.
Okul Müdürü Adem UYGUN  ise “Fuar alanının ve projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese, özellikle proje hazırlamada istekli olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. " diye konuştu.