VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ
1-Müsabakalar Uzundere Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü  Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.
2-Turnuvaya katılmak isteyen takımlar 02/02/2017 Perşembe gününe kadar Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğüne veya Özcan İlk- Ortaokulu müdürlüğüne  yazılı olarak dilekçeleri ve evrakları ile başvurularını yapacaklardır.
3-Takımlar müsabaka saatinden 15 dakika önce salonda hazır bulunacak.
4-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir. Oyun kurallarını ihlal edenler. (Kavga. Küfür, Hakaret vb.) Kurul kararı ile turnuvadan ihraç edileceklerdir. İhraç edilen oyuncu diğer maçlarda da oynatılmayacaktır.
5-Müsabakalarda Voleybol oyun kuralları geçerlidir.
6-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar hükmen yenik sayılır.
7-Takımlar; en az 6, en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilirler.
8-Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel, bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar. 
9-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.
10-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur.
 
 
11- A Grubunun 1.’si ile B Grubun 2.’si, A Grubunun 2.’si ile B Grubun 1.’si Yarı Final Maçı yapacaklardır. Her iki maçın galipleri kendi aralarında final maçı yapacaklar. Yarı Final Maçlarının mağlupları ise kendi aralarında 3.’lük-4.’lük maçı yapacaklardır. Müsabakalarda grup maçları 2 set üzerinden oynanır ve 2 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Yarı Final ve Finalde maçlar 3 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.
12-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.
13-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.
14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, sporcularına madalyalar verilecektir.
15-Şartnamede bulunmayan ve daha sonra doğabilecek bütün konularda karar almaya tek yetkili teknik komitedir.
16- Turnuvada maçları yönetecek hakemler  Adem UYGUN, Özgür SAĞUN dur.
17-Bilgilendirme toplantısı ve fikstür çekimi 03/02/2017 Cuma günü saat 15:00’de Özcan Ortaokulu toplantı salonunda yapılacaktır. Turnuva 06/02/2017 Pazartesi günü başlayacak fikstür ise Kaymakamlık internet sitesinde yayınlanacaktır.
18-Bu turnuvanın Başkanı İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Emin TAŞÇİ olup, turnuvada görevli tertip komitesi, takım sorumluları ve sporcular kendilerine karşı sorumludurlar.
19-Bu şartname 19 maddeden ibaret olup, turnuvaya katılan tüm takımlar şartnamede   belirtilen hususlara uymayı ve yerine getirmeyi  taahhütsüz kabul etmiş sayılırlar.
 
 
TERTİP KOMİTESİ KATILAN TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLER.
 
UZUNDERE KAYMAKAMLIĞI 2017 KIŞ SPOR ŞÖLENİ VOLEYBOL TURNUVASI   YÖNERGESİ
TERTİP KOMİTESİ
SIRA NO
AD SOYAD
UNVAN
GÖREVİ
1
Mehmet Emin TAŞÇI
Kaymakam
Başkan
2
Adem UYGUN
Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü
Başkan Yard.
3
Bülent  DUR
Yazı İşleri Müdürü
Üye
4
Fatih KURALAY
Milli Eğitim Şube Müdürü
Üye
5
Özgür SAĞUN
Polis Memuru
Üye
 
UZUNDERE KAYMAKAMLIĞI SPOR ŞÖLENİ  VOLEYBOL TURNUVASI  SPORCU LİSTESİ
 Takımın Adı                    : 
Takım Sorumlusu           : 
Takım İletişim telefonu : 
S. NO
ADI  SOYADI
CEP TELEFONU
1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
 
 
12
 
 
 
Yukarıda belirtilen turnuvaya, yukarıda belirtilen takım kadrosu ile katılacağımızı; Turnuva Yürütme Kurulu tarafından belirlenen fikstüre ve oyun kurallarına uyacağımızı; verilecek kararlara saygılı olacağımızı kabul ve beyan ederim.
                                                                                                                             Tarih
                                                                                                                             İmza